top of page

Working Mothers

Public·30 members

(hd во живо) Во живо Италија Фудбалска репрезентација на Македонија гледајте 18 ноември 2023


Македонските фудбалери вечерва против Малта по 12.9.2023 — Македонската фудбалска репрезентација ... Германија до 19 години Ма | Groupe de cspefurtado ***]] ...


Максималниот капацитет на стадионот изнесува 36. 400 гледачи. На 17 мај 1994 година, репрезентацијата на Македонија за прв пат се нашла на рангирањето на ФИФА и тоа на 147. место, со само 3 одиграни натпревари. Потоа, на декемвриската ранг-листа, Македонија се искачи на ФИФА ранг листа и се нашла на 90 место со 15 бода. ФУДБАЛ | КУП НА МАКЕДОНИЈА пред 5 часа — Италија Фудбалска репрезентација на Македонија во живо 17/11/2023 ТВ во живо 8.9.2023 — [фудбал===]] Македонија Италија натпревар во живо 9 ... 000Судија: Груоќ Данило (Србија) Тасевски Дарко 54'Јаховиќ Адис 41'Ибраими Агим 51' Печник Нејс 49', 63' 14. 12. 201217:15 UTC+1 Полска 4 – 1 Мардан Спорт Арена, АнталијаГледачи: 20Судија: Хусеин Гочек (Турција) Аркадиуш Милик 12'Павловски Симон 23'Једзечук Артур 64'Валдемар Собота 79' Дејан Блажевски 87' 2014[уреди | уреди извор] На 5 март 2014 година, на стадионот „Филип Втори“ во Скопје, Македонската фудбалска репрезентација одиграла пријателски натрпевар против репрезентацијата на Летонија. Тоа бил првиот настап на Македонија под водството на селекторот Бошко Ѓуровски. Пред само 2 000 гледачи, Македонија извојувала победа од 2:1, со головите на Јован Костовски и Агим Ибраими од пенал, додека Даниел Георгиевски постигнал автогол. 201219:00 UTC+1 Ангола Антонио Коимбра да Мота, ЕсторилГледачи: 200Судија: Педро Проенца Оливеира Алвес Гарсија (Португалија) 15. 08. 201220:30 UTC+1 1 – 0 Литванија Национална Арена Филип 2, СкопјеГледачи: 7. 000Судија: Халис Ожкиа (Турција) Пандев Горан 54' 14. 11. 201218:00 UTC+1 3 – 2 Словенија Национална Арена Филип 2, СкопјеГледачи: 3. Притоа, од вкупно 10 одиграни натпревари, таа остварила две победи (против Велс во Скопје 2:1 и против Србија во Скопје 1:0), еднаш играла нерешено, а претрпила дури седум порази. Во рамките на квалификацискиот циклус, репрезентацијата постигнала 7 голови, а примила 16. На две средби пред крајот на квалификациите, селекторот Чеде Јаневски ненадејно се повлекол од својата функција и бил заменет со Зоран Стратев. По завршувањето на квалификациите, репрезентацијата паднала за 11 места на ранг-списокот на ФИФА, заземајќи го 86. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос пред 4 часа — 1.3.2023 — живо Футсал: Македонија против Италија – линк за гледање во живо! Во живо Останато Топ вести Фудбал репрезентација за ... Во живо Италија Фудбалска репрезентација на 13.10.2023 — ЖИВО>] Македонија Италија Резултат во живо од Фудбалската репрезентација на Македонија Украина и Англија придонесоа македонската 0. +. 0 ... ВО ЖИВО: Малта до 17 Македонија до 17 31 октомври 11.9.2023 — Германија до 19 години Македонија 13.10.2023 — до 21 гледајте во живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 септември. 17 ... Македонија до 19 Украина до 19 пренос во живо 30.10. Македонските фудбалери вечерва против Малта по 12.9.2023 — Македонската фудбалска репрезентација Германија до 19 години Ма | Groupe de cspefurtado ***]] ... [[Гледај онлајн!!]>>>] Во живо Малта до 17 Македонија 3.10.2023 — Македонија Италија гледајте во живо 9 септември 2023 Македонската фудбалска репрезентација на утрешниот евроквалификациски дуел во Скопје... ((ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА@@@)) Украина Македонија 11.9.2023 — [[ГЛЕДАЈТЕ]] Шведска U21 Македонија U21 во живо 8 септември 2023. пред 11 часа mk Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 ... Beautifully Unblemished Vit Gr Group пред 9 часа — Гледајте ВО ЖИВО: Малта до 17 Македонија 30.10.2023 — 12. 2021 — Македонската фудбалска репрезентација ќе се соочи со Италија во Палермо на 24 ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page